Milli Eğitim Bakanından LGS İle İlgili Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazdan Liselere Geçiş Sınavı tercihi ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. İsmet Yılmaz tercihler ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Peki İsmet Yılmaz açıklamalarında neler söyledi? Haberimizin devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanından LGS İle İlgili Açıklama Geldi!

Liselere Geçiş sınavı hakkında bir son dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazdan Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında tercihler ile ilgili önemli söylemlerde bulundu. Peki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında nelere yer verdi? Tercihler ile ilgili neler söyledi? Açıklamalarının detaylarında neler yer alıyordu?

İŞTE İSMET YILMAZIN AÇIKLAMALARI

Sivas'ın Gürün ilçesinde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz basın mensuplarının karşısına geçip gündeme dair soruları yanıtladı ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu: Lise tercih ederken imam hatip okullarını tercih etmenin zorunlu olduğu ile ilgili iddiaları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz lise tercih ederken imam hatip okullarının seçilmesinin zorunlu olmadığını böyle bir durumun olmadığını böyle haberlerin ve iddiaların asılsız ve yalan olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasına ise şu sözlerle devam etti. İsmet Yılmaz açıklamasının devamında Türkiye'nin hiç bir noktasında öğrencileri istemediği okulu zorunlu olarak gönderilmesinin söz konusu dahi olmadığını söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE