Milli Eğitim Bakanı Yılmaz TEOG'un Yerine Gelecek Sistem Hakkında Açıklama Yaptı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG'un yerine gelecek liselere geçiş sistemi hakkında çok önemli bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz TEOG'un Yerine Gelecek Sistem Hakkında Açıklama Yaptı!

Bilindiği üzere ülkemizin eğitim gündemi TEOG olmuş durumdadır. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı televizyon programında canlı yayında TEOG'a karşı olduğunu ve kaldırılması gerektiğini ifade etmesinden sonran Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile TEOG'un bu sene yapılmayacağı, uygulanmayacağı ifade edilmişti. Buna göre ülkemizde TEOG sınavı kaldırıldı ancak öğrencileri çok daha zorlu bir süreç bekliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG'un yerine gelecek sistem hakkında açıklama yaptı.

LİSELERE ÖZGÜ SINAVLAR OLACAK!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama da ''her lise kendi sınavını yapacak'' anlamı çıkartıldı. Tabi bu duruma velilerin ve öğrencilerin tepkili olduğu söyleniyor çünkü hem işin içine torpilin girme olasılığı insanları korkuttuğu gibi hemde istenilen lisede elde edilecek puan kötüyse ve diğer liselerde sınavlarını yaptıysa öğrenci açıkta mı kalacak endişesi insanlar da bulunmaktadır.

Tabi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kesin olarak her lise kendi sınavına yapacak demedi. Liselerin kendi sınavını yapması düşünülen bir formül anlamı ifade edilen bir açıklama oldu. Yani TEOG'un kaldırılması ve liselere geçiş yöntemi hakkında her lisenin kendi sınavını yapması formülü de düşünülüyor.

TÜM EĞİTİM HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE