MEB'e 2020 Yılında Alınacak Öğretmen Atama Sayısı İçin Açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı öğretmen atama sayısı ne kadar olacak? Eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarının merak ettiği bu sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan bir açıklama geldi.

MEB'e 2020 Yılında Alınacak Öğretmen Atama Sayısı İçin Açıklama!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020 yılında ne kadar öğretmen alımı yapacak? Şubat öğretmen atama sayısı ne kadar olacak? Eğitim fakültelerinden mezun olan ve formasyon sahibi öğretmen adaylarının merak ettiği bu sorunun cevabı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yeni bir açıklama geldi.

2020 ÖĞRETMEN ATAMA SAYISI;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk formasyon ile öğretmen olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. MEB formasyonun kaldırılması için 2020 yılı başına kadar gerekli adımların atılabileceğini ifade etti. Formasyon eğitimlerinin yeniden tanımlanması gerektiğini ifade eden Bakan Selçuk, öğretmenlik hakkı elde eden adaylara ücretsiz olarak formasyon eğitimi verilmesi gerektiğini ifade etti. Diğer yandan 2020 yılı öğretmen alımları için TBMM'de plan bütçe komisyon görüşmeleri esnasında bazı sorulara cevap geldi. MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medya üzerinden atama sayısının Bakan Ziya Selçuk'un 20 bin atama istediğini ifade etmişti.

ATAMA İÇİN BÜTÇE PLANLANDI

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, 29 Kasım tarihinde komisyon bütçe görüşmelerinde planlan atama sayısını açıkladı. Buna göre yapılan açıklamada atama bekleyen öğretmenler için 2020 bütçesinde ödenek bulunmaktadır sorusuna; 2020 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinde 20 bin öğretmen ataması için ödenek öngörülmüştür açıklaması yaptı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE