MEB Duyurdu: Gelecek Yıl Öğrenciler Bu Dersleri Seçebilecek! Veliler ve Öğrencilerin Dikkatine

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gelecek yıl okullarda okutulacak seçmeli derslere yönelik duyuru yayımlanarak, öğrenci ve velilere bilgilendirmelerin yapılacağını aktardı. İşte gelecek yıl okutulacak seçmeli dersler ve bilinmesi gerekenler.

MEB Duyurdu: Gelecek Yıl Öğrenciler Bu Dersleri Seçebilecek! Veliler ve Öğrencilerin Dikkatine

Milyonlarca öğrenci için eğitimin 2.dönemi bugün itibariyle başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan duyuruda, öğrencilerin gelecek yıldan itibaren seçebilecekleri bazı seçmeli derslere ve bunların detaylarına yönelik olarak bilgilendirmeler sağlandı. MEB tarafından yayımlanan duyurda, öğrencilerin gelecek yıl seçebilecekleri yeni lehçeler, sportif faaliyetleri de barındıran seçmeli derslere yönelik açıklamalar gerçekleştirilerek, veliler ve öğrencilere bilgilendirmenin yapılacağı aktarıldı.

Öğrenciler gelecek yıl bu dersleri seçebilecekler

MEB, bazı lehçelerin korunması, bilinmesi maksadıyla aşağıda belirtilen lehçelerin seçmeli ders olarak alınabileceğini belirtti. Bu bağlamda gelecek yıl öğrenciler şu lehçeleri seçmeli ders olarak alabilecekler:

Adığece (Kiril Alfabesine göre),

Adığece (Latin Alfabesine göre),

Abazaca,

Kunııancca,

Zazaca,

Lazca,

Gürcüce,

Boşnakça ,

Arnavutça

ÖĞRENCİLERİN İLGİ VE ALAKALARINA GÖRE SEÇİLECEK

Bahsi geçen seçmeli dersler sürecinde, öğrencilerin ilgi ve alakalarına yönelik olarak çok sayıda seçeneğin bulunduğu dersler, okulların fiziki ve uygulamalı imkanlarıyla pekiştirilerek, öğrenciler ve veliler tarafından e-Devlet üzerinden seçilerek uygulamaya geçilecektir. Bu bağlamda sportif faaliyetler konusunda da öğrencilere çok sayıda seçenek sunuluyor. Bunlar; Basketbol, Atletizm, Okçuluk, Yüzme, Bisiklet, Tenis olarak aktarılıyor. Ayrıca görsel sanatlara yönelik ise resim, grafik tasarım, seramik, ebru, tezhip, minyatür dersleri seçilebiliyor. Müzik dersine ait olarak ise programlar bağlama (saz), gitar, keman, piyano, ut dersleri seçilebilecek.

Eğitim haberleri, YGS, LYS, TYT ve çok daha fazlasından ilk siz haberdar olarak, bildirim almak isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı aşağıda yer alan bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE