Meb Dershane Öğretmeni Başvurularını Almaya Başladı

Dershane öğretmenleri ve etüt merkezinde çalışanlar için Milli Eğitim Bakanlığı başvuruları almaya başladı. Başvurular 1 Ağustos’a kadar devam edecek. Meb aldığı başvurularla toplam 3 bin 121 öğretmenin 93 alanda istihdamını sağlayacak. İşte ayrıntılar…

Meb Dershane Öğretmeni Başvurularını Almaya Başladı

Meb Dershane Öğretmeni Başvurularını Almaya Başladı

1 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında Toplamda en az altı yıl primi yatırılmış dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personeli Milli Eğitim Bakanlığı’na elektronik ortamda başvuru yapabilecek. Konu hakkında bir duyuru yapan Milli Eğitim Bakanlığı, 93 alanda 3 bin 121 öğretmen istihdam edileceğini açıkladı.

Matematik alanı 665 kontenjan ile MEB'in dershane öğretmenlerinden alım yapacağı branşlar arasında en fazla kontenjan olarak belirlendi. Bunun yanı sıra eğlence hizmetleri, hayvan yetiştiriciliği, gemi-çelik yapımı, makine teknikeri, yat yapımı gibi alanlarda da Meb tarafından alım yapılacak. Adaylar en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il veya ilçe millin eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunabilecek. Birden fazla alanda mezun olanlar ise sadece bir alana başvuru yapabilecekler. Başvuru yapacak adayların elektronik ortamda başvuru yapmaları durumunda bunlara yönelik form çıktısını en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine onaylatmaları gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın www. meb.gov.tr adresinden başvuru şartları ve kontenjan bilgilerine ulaşmaları mümkün.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE