MEB Bakanı Selçuk 20 Bin Ek Atama İçin Takvim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında öğretmen atamaları ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Bugün Şubat atamaları sonuçları ve taban puanları açıklanmıştı. Yeni gerçekleşecek 20 bin ek atama ne zaman yapılacak sorusu soruluyordu! bakan Selçuk atama takvimini açıklaması haberde.

MEB Bakanı Selçuk 20 Bin Ek Atama İçin Takvim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 2020 yaşında 40 bin yeni öğretmen alımı gerçekleşecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan bugün basın açıklaması yaptı. Koronavirüse karşı bazı ekonomik paketler açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmen istihdamları müjdesini de açıkladı. Atama sonuçlarının belli olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise NTV canlı yayına katıldı. Burada gündeme dair pek çok konudaki açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde;

LGS SINAV VE YKS SINAVI ERTELENECEK Mİ?

Bilim kurulu ile bağlantılı olarak durumları değerlendirdiklerini Koronavirüse karşı her koşullarda tedbirler almamız gerekir dedi. Diğer yandan açıklamalarında YKS sınavı ve LGS sınavı erteleme gibi bir konu masamıza yok dedi.

23 Mart tarihinden itibaren başlanacak olan uzaktan eğitimlerde sadece ders olmayacağını eğlenceli ve sanatsal etkinliklerinde olacağını ifade edildi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamaları ile ilgili takvim açıklanacağını ifade etti. Diğer yandan meslek liselerinde maske üretimleri ile ilgili piyasaya göre daha ucuza ürettilerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 22:49
YORUM EKLE