LYS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak! LYS Başvuruları

28 Mart 2017 tarihi ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları başladı. Peki LYS başvuruları ne zaman başlayacak?

LYS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak! LYS Başvuruları
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 12 Mart 2017 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları 28 Mart 2017 tarihi aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. 2 milyon 300 bine yakın YGS başvurusun da 2 milyon 200 bine yakın adayın YGS'ye girdiği bilinmekteydi.

YGS sonuçları açıklandı ve YGS'de ki 180 baraj puanını alan adayların tamamı Lisans Yerleştirme Sınavına girme hakkını elde etti. Peki LYS başvuruları ne zaman başlayacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yayımlamış olduğu sınav takviminde göre LYS başvuruları ne zaman başlıyor?

LYS BAŞVURULARI NE ZAMAN

Lisans Yerleştirme Merkezi başvuruları ne zaman başlıyor? Buna göre Lisans Yerleştirme Sınavı başvuruları 4 Nisan 2017 tarihi itibari ile başlıyor. Adayların 4 Nisan 2017 ile 17 Nisan 2017 tarihleri arasında LYS başvurusunu yapması gerekmektedir.

LYS KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile 4 Nisan 2017 - 17 Nisan 2017 tarihleri arasında Lisans Yerleştirme Sınavı müracaatları alınacak. Peki LYS'ye kimler müracaat edebilir.

Buna göre LYS'ye Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinden en az bir veya birden fazlasından adayın 180 ve üzeri alması gerekmektedir. Her hangi bir puan türünden 180 alamayan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavına girmeye hak kazanamadığı için LYS müracaatlarını yapamaz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE