Lise Tercihi Yapacaklar! Bu Lise Mezunları İşsiz Kalmıyor!

Eskişehir'de bulunan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden mezun olan öğrenciler iş bulmakta hiç zorluk çekmiyor. Peki bu sene kaç öğrenci alımı olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Lise Tercihi Yapacaklar! Bu Lise Mezunları İşsiz Kalmıyor!

Bu sene Eskişehir'de bulunan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi bu sene 90 öğrenci Uçak Bakım Alanı'na , 30 öğrenci de Bilişim Teknolojileri alanına alınacak. Okul Müdürü Sırrı Kabadayı okuldan mezun olanların THY ve MSB'de ya da bunlara bağlı çeşitli kurum ve kuruluşlarda işe alındıklarını ve iş başından sonra kısa bir sürede yükselerek iyi maaşlar aldıklarını açıkladı. Peki Kabadayının açıklamalarının detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Okul Müdürü Sırrı Kabadayı okullarında 24 derslikli eğitim öğretim binası olduğunu, yeni uçak bakım ve bilişim alanı, spor salonu ve 225 kişilik pansiyon bulunduğunu, bu yıl alınacak olan öğrencilerin hepsinin sınavla alınacağını, uçak bakım alanında, almış oldukları uçak bakım alanı tanınan okul onay sertifikası ile Türkiye'de uluslar arası standartlarda eğitim veren iki okuldan birisi olduklarını, bu bakımdan öğrencilerinin çok şanslı olduğunu, almış oldukları uçak bakım sertifikası ve 3 yıllık deneyimin ardından kendi alanlarında uçak bakım lisanslarına sahip olabildiklerini söyledi. Kabadayı, Türk Hava Yolları ve Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı çeşitli kuruluşlarda tercihen ve öncelikli olarak işe alınan öğrencilerinin işbaşı yaptıktan sonra çok kısa sürede de çok iyi yerlerde ve çok iyi maaşlarla çalışabilmekte olduğunu, mesleki ve teknik Anadolu lisesinde okumak isteyen ve aynı zamanda Anadolu teknik programıyla ve lise fen müfredatıyla üniversiteye gitmek isteyen tüm öğrencileri okullarına davet ettiğini ve MEB'İn son 2 yılda en büyük desteği verdiği sosyal ortaklarından da en büyük desteği aldığı okul olduklarını belirtti.

YORUM EKLE