Lise KPSS Geç Başvurular Sürüyor!

lise mezunu memur adaylarının katılacağı 2018 Lise KPSS için başvurular Temmuz ayında alınmıştı. Başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru ekranı açıldı? Peki başvurular nasıl yapılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Lise KPSS Geç Başvurular Sürüyor!

Temmuz ayı içerisinde başvuru yapamayan veya başvuru tarihini kaçıran adaylar için geç başvuru ekranı açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz ayı içerisinde milyonlarca adayın başvurusunun alındığı başvuru yapamayan veya başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru ekranın açıldığı açıklandı. Peki geç başvurular nasıl ve nereden yapılacak?

İŞTE DETAYLAR

Geç başvuru ekranı 1 Ağustos tarihinde sadece bir günlüğüne açık olacak. Geç başvuruda bulunmak için memur adayları öncelikle Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ön başvuruda bulunacak. Ön başvurudan sonra adaylar 90 lira olarak belirlenen başvuru ücretini internet üzerinden yatıracak. KPSS orta öğretim başvurusunda bulunmak isteyen memur adayları Aday İşlemleri Sistemine girerek T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Sisteme giriş yapıldıktan sonra başvurularım kısmından KPSS orta öğretim başvurusunu yapacak. Ön başvurusunu bu şekilde tamamlayan adaylar başvuru ücretlerini de yine internet üzerinden ÖSYM'nin sitesinden yatırmaları gerekiyor. Ödemeyi yapan adayların başvuruları tamamlanmış oluyor. Başvurular en geç 1 Ağustos 23:59'a kadar yapılabilecek. Başvuru ücretini ödemek isteyen adayların https://odeme.osym.gov.tr/ adresine girerek, kredi kartlı ödeme ile 90 TL olan başvuru ücretini ödemesi gerekiyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE