LGS Sınavı Ertelenecek mi! Bakan Selçuk Açıkladı! YKS Sınav Tarihi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların uzaktan uzaktan eğitime devam etme kararını açıkladı. 8. sınıf öğrencilerinin beklediği LGS sınav tarihi ertelenip ertelenmeyeceği de ne zaman belli olacağını ifade etti.

LGS Sınavı Ertelenecek mi! Bakan Selçuk Açıkladı! YKS Sınav Tarihi!

MEB Bakanı Ziya Selçuk 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitime yapılan uzatma ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplandırarak alınan yeni kararı da öğrencilere ve velilere duyurdu. Okulların EBA Tv üzerinden devam edeceğini yeni açıklanan tarihe göre ise 31 Mayıs tarihine kadar uzaktan eğitim sistemi ile eğitim verileceği açıklandı.

LGS sınavı ertelenmesi konusunda gelen açıklamada ise 7 Haziran tarihinde yapılması planlanan Liselere Giriş Sınavının başka bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceği veya 7 Haziran 2020 pazar günü yapılıp yapılmayacağı hafta yapılacak kabine toplantısında belli olacak.

YKS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Liselere giriş sınavı haftaya yapılacak kabine toplantısında ele alınacak konular arsında yer alacak. ÖSYM'nin yapacağı sınavlardan olan 2020 YKS sınavı ise 25 ve 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. YKS'nin erkene çekilerek 27 Haziran tarihine alınacağı iddiası gündem olmuştu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme takviminde yapılan herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Bu iddialar doğruluğu bulunmuyor.

Öğrencilerin AYT, TYT, YDT sınavına hazırlıklarını tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs'ün etkilediği alanlardan bir tanesi olan sınavların tarihlerinde yeni değişikliklerin yapılması öğrenciler için hayati öneme sahip olacağından adayların sadece ÖSYM resmi açıklamalarını takip etmelerinde fayda olacaktır.

YORUM EKLE