KYK Yaz Ayında Kredi/Burs Verecek Mi? (Son Sınıf Öğrencilere)

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK son sınıf öğrencilerine okulları bitse dahi harcama yapacaklarından dolayı kredi ile burs vermeye devam edecek mi?

KYK Yaz Ayında Kredi/Burs Verecek Mi? (Son Sınıf Öğrencilere)

Türkiye 11 Mart tarihinden bu yana corona virüsü salgını ile uğraşmaya devam etmektedir. Bu kapsamında üniversiteler ve okullar tatil edildi. Okullar 30 Nisan'a kadar tatil edilirken YÖK tarafından yeni yapılan duyurud üniversitelerin bahar döneminde örgün olarak ders anlatımı yapmayacağı derslerin online olarak yapılacağı ve zorunlu staj gibi uygulamalı yapılması gereken derslerin ise yaz aylarında yapılacağı belirtildi. Bu son sınıf öğrencilerinin de dahil olmak üzere tüm öğrencilerin yazın üniversiteye gitmesi anlamına geliyor. 1,2 ve 3. sınıf öğrencileri yaz aylarında da KYK kredi ile burs alıyor ancak son sınıf öğrencilerinin ki kesiliyor. Peki bu seneye özel olmak ile birlikte son sınıf öğrencilerine kredi ile burs ödemeleri yapılacak mı?

Yaz Ayında Kredi, Burs Kesilir Mi?

Son sınıf öğrencileri mezun olduklarından dolayı normal şartlarda KYK kredi ile burs ödemeleri kesilmektedir. Ancak bu sene olağanüstü bir durum meydana geldiğinden dolayı uygulamalı dersleri bulunanlar ancak yaz aylarından sonra mezun olacaklar. Bu sebepten dolayı bu öğrenciler yaz aylarında KYK kredi ile burs ödemesi alıp almayacaklarını merak ediyor.

Normal durumlarda KYK yaz aylarında son sınıf öğrencilerinin aldıkları kredi ile burs ödemesini kesmektedir. Ancak bu sene olağanüstü bir durum olduğu ve öğrencilerin mezun olamadığından dolayı ödemeler bir süre daha devam edebilir. Özellikle evde kalan, yurtta kalan öğrencilerin harcamaları sürdüğü için yaz aylarında ekonomik olarak zorlanabilecekleri düşünülmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bankacı
Bankacı - 1 hafta Önce

Çok önemli bir noktaya değindiniz. Umarım bizi de düşünerek hareket ederler çünkü evde kalanlar olarak giderlerimiz azalmıyor aksine artıyor