KYK Ücretleri Hangi Aylarda Ödenmeyecek?

KYK'da kalan öğrencilerin geçtiğimiz aylarda yapılan düzenlemeler sonrası hangi aylarda KYK ücreti ödenmeyeceğini merakla sormaktalar. Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilerine yurt ödemesi düzenlemesi detayları nedir?

KYK Ücretleri Hangi Aylarda Ödenmeyecek?

Yükseköğrenim öğrencilerinin şehir dışı öğrenim durumlarında yoğun olarak başvurduğu KYK bazı dönemlerde öğrencilerden ücret almayacak. Buna göre hangi aylarda ücret ödemesi yapılır? Hangi dönemlerde ve aylarda ücret ödemesi yapılmaz bu soruların cevapları çoğu kez merak edilmekte. İşin olsa ekibi olarak bu yazımızda bu soruların cevaplarını vereceğiz.

KYK'YA HANGİ AYLARDA ÜCRET ÖDENMEYECEK?

Öğrenciler yükseköğrenimde okudukları zamanlar içerisinde kazanmış oldukları yerlerden devlet yardımıyla KYK yurtlarında kalmaktadır ve okudukları zamanlar boyunca kendileri ayrılmadığı sürece KYK tarafından barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu seneye kadar öğrenciler her ay boyunca KYK ücretlerini ödüyorlar ve okullar bitip evlerine gidince de KYK ücretlerini yazında ödemek zorun da kalıyorlardı. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte öğrenciler yaz aylarında yani Haziran, Temmuz aylarında hiçbir şekilde KYK ücretlerini ödemeyip Ağustos ve Eylül aylarından başlayarak KYK ücretlerini ödeyecekleri açıklaması KYK tarafından yapılmıştı. Yaşanılan bu düzenlenme öğrencilerin biraz daha nefes almasını ve harçlıklarının ceplerinde kalmasını sağladı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER