KYK Düzenlemesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Kredi ve Yurtlar Kurumunda yaz aylarında kalmayan öğrenciler para vermeye devam ediyorlardı, bu uygulamanın değişmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a isteklerini iletmişlerdi. Erdoğan yaz aylarında ücret alınmaması için talimatta bulunmuştu. Peki talimat sonrası ne kararı alındı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

KYK Düzenlemesi Resmi Gazetede Yayımlandı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) da kalan öğrenciler Temmuz ve Ağustos aylarında yurtta ikamet etmeseler bile yurt ücreti öğrencilerden alınmaya devam ediyordu. Bu durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ileten öğrenciler kendilerinden ücret alınmamasını talep etti. Bunun üzerine talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan Temmuz ve Ağustos aylarında yurtta ikamet etmeyen öğrencilerden ücret alınmaması konusunda talimat verdi. Peki talimat sonrası ne karara varıldı?

İŞTE DETAYLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a öğrenciler yaz aylarında Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurtlarında ikamet etmediklerini ama ücretin hala kendilerinden alınmaya devam etmediğini bu durumun düzeltilmesi gerekiğini söyledi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaz aylarında KYK yurtlarında ikamet etmeyen öğrencilerden herhangi bir ücret alınmamalı diye talimat vermişti. Bu talimat sonrası ise bir karara varıldı ve varılan karar resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimattan sonra varılan karar ise şu şekilde oldu: Temmuz ve Ağustos aylarında Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurtlarında ikamet etmeyen öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacağı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 15:12
YORUM EKLE