Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Kredi ve Yurtlar Kurumu yayınladığı bildiri ile sonuçların açıklandığını duyurdu. Hemen ilanımızda verilen link aracılığı ile sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurt Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı
Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her sene yüz binlerce öğrenciye konaklama imkanı sağlamaktadır. Yurtlarda kalmak isteyen adaylar üniversite kayıtlarını yaptıktan sonra açılan KYK başvurularına müracaat etmekte ve sonuçların açıklamasını beklemektedir. Dün binlerce adayın beklediği sonuç sonunda açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu yayınladığı bildiri ile yurt sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Sonuçlar Açıklandı!

KYK, Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt sonuçlarının açıklanması ile meraklı öğrencilere sevindirici bir haber verdi. Öğrenci adaylar sizlerde KYK başvuruları yaptınız ve sonuçların açıklanmasını bekliyorsanız aşağıda sunmuş olduğumuz link aracılığı ile yurt çıkıp çıkmadığını görebilirsiniz.

Yurtları çıkan öğrenciler kayıtlarını yapabileceği gibi yurt sonuçlarında yedek listede olan adaylar yeni sonuçların açıklanmasını bekleyecek. Bu sonuçlara göre asil listede ki adayların kayıt olmama durumlarında yedek listedeki adaylar kayıt hakkı kazanacak.

Yurt sonuçlarına bakmak isteyen adaylar aşağıda ki linke tıklayarak kimlik doğrulama sistemini geçmeleri gerekmektedir. Burada adaylardan TC kimlik numaralar, aile sıra numaraları, cilt numaraları, sıra numaraları ve ekranda ki güvenlik kodunda yazan resimde ki rakamlar istenmektedir. Bu adımlar geçen adaylar Kredi ve Yurtlar Kurumunun açıkladığı sonuçlara ulaşabilir.

https://sonuc.kyk.gov.tr/
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 09:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE