Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)'dan yapılan açıklama ile burs ve kredi başvurularının başladığı duyuruldu. İşte detaylar ve başvuru tarihleri.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve Kredi Başvuruları Başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu her sene milyonlarca öğrenciye burs ve kredi vermekte olup aynı zamanda yüz binlerce öğrenciye burs ve kredi imkanı sağlamaya devam etmektedir. Bilindiği gibi genel olarak KYK 900 bin öğrenciye kredi ve burs veren kurum başvuru yapan 150 bin öğrenciye karşılıksız burs vermekte ve geri kalan öğrencilere kredi vermektedir. Bu sene başvuruların ne zaman yapılacağına dair meraklı bekleyiş devam ederken Kredi ve Yurtlar Kurumundan yapılan açıklama da burs ve kredi başvurularının başladığı duyuruldu.

Önemli Açıklama

Kredi ve Yurtlar Kurumundan yapılan açıklama ile ilk defa başvuru yapacak ve ara sınıf öğrencilerinin de başvuru yapabileceği duyurulurken bazı konularda önemli açıklamalar yapıldı.

Buna göre sınava katılıp başka üniversiteye giren öğrencilerin yeni öğrenci belgesi hakkında Kredi ve Yurtlar Kurumunu bilgilendirmesi gerekmektedir. Aynı zamanda Dikey Geçiş Sınavı ile önlisans veya lisans bölümlerine yerleşen adaylarında KYK'yi konu hakkında bilgilendirmesi gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda ki linki takip ederek formu eksiksiz ve doğru olarak doldurması gerekmektedir. Söz konusu öğrenci hakkında bilgi onlarca bakanlık tarafından teyit edildiğinden dolayı adayların burs ve kredi başvuru formunu doğru bilgiler ile doldurması gerekiyor.

https://kredibursbasvuru.gsb.gov.tr/web/2016_KRD_BSV/basvuruGirisAnaSayfa.do

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE