Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs / Kredisi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2016

Kredi ve Yurtlar Kurumunun öğrencilere verdiği burs ve öğrenim kredisi başvuruları ne zaman yapılacak? tarih açıklandı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs / Kredisi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? 2016
Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilere her sene yurt imkanı sunduğu gibi aynı zamanda burs ve öğrenim kredisi imkanı da sunmaktadır. Milyonlarca öğrenci şu anda KYK'dan burs ya da kredi almaktadır. Burs ailesinin bütçesi iyi olmayan öğrencilere verilirken kredi daha çok ailesinin durumunun iyi olduğu tespit edilen öğrencilere verilmektedir. Geçtiğimi sene yapılan son zam ile burs ile kredi ücretlerinin 400 lira olduğu duyurulmuştu. Bu sene şu anda ücretlerin ne kadar olacağı konusunda bilgi yok ancak zam gelse dahi az bir zam geleceği tahmin ediliyor.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi internet sitesinde ki duyurular ve açıklamalar incelendiğinde burs ile kredi başvurularının ne zaman yapılacağı konusunda bilgi (tarih) verilmedi. Geçtiğimiz senelerde ki tarihler değerlendirildiğinde başvuruların üniversite açıldıktan sonra yapılacağı tahmin edilmektedir.

Buna göre geçtiğimiz senelerde adaylar üniversitelerde eğitim görmeye başladıktan birkaç ay sonra başvuru yaptıkları görülmektedir. Sonuçların açıklanması ile kısa bir süre içerisinde Ziraat Bankası yetkilileri okulların uygun yerlerine stand açtığı ve öğrencilere burada form doldurarak kendilerine Genç Kart verdikleri görülmektedir. Bakalım bu sene kredi ve burs başvuruları ne zaman yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 12:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
saim
saim - 4 yıl Önce

Aöf Ataturk erzurum ikinci unuversite kayit oldum bende kreti ve burs alabilirmiyim