Kredi Borcu Olan Vatandaşların Dikkatine! 60 Aya Kadar Yapılandırma İmkanı Geldi

Resmi Gazete' de yayımlanan kararname kapsamında, kredi borcu olan vatandaşların; ihtiyaç kredilerini 60 aya kadar yapılandırmalarına olanak sağlayan düzenleme hayata geçirildi...

Kredi Borcu Olan Vatandaşların Dikkatine! 60 Aya Kadar Yapılandırma İmkanı Geldi

Ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşlar, kredi kullanmak durumunda kalıyorlar. Vatandaşlar ihtiyaçları doğrultusunda kredileri, bankalardan çeşitli kredilendirme paketleriyle temin edebiliyorlar. Bankalar tarafından, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ev kredisi gibi farklı ödeme planlarıyla geri ödemeler alan, belirli faizler sunan bu paketlerle vatandaşların kredi ihtiyaçlarına yanıt veriliyor. Yürütülen bu kredi politikalarında, her bankanın farklı faiz rakamı ve taksitlendirme planı bulunuyor. Bu kredilerden ihtiyaç kredisini çeken vatandaşlar, zaman zaman borçlarını ödeyemeyecek duruma geliyor, borçlarından dolayı bankalarla problem yaşıyor, hatta bazıları icra sürecine dahi giriyor.

Devlet el attı, borçlar yapılandırılabilecek

Kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, borçlarını ödemek için yapılandırma sürecine girmek istiyorlar. Bu konuyla alakalı bir adım atıldı ve kararname kapsamında ihtiyaç kredisi çeken vatandaşların borçlarını yapılandırmalarına olanak sağlanacak. Vatandaş talep etmesi halinde, banka borcunu yapılandıracak ve ödeme imkanı sunacak. Çok sayıda vatandaşın bankalara borcunun olduğu bilinen günümüz şartlarında, kredi yapılandırma konusunda önemli bir adım olan bu düzenlemede, kredi borcu için yapılandırma sürecinin 60 aya kadar gerçekleştirilebileceğine yer verildi. İlgili kararnamede ise " Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir. " ifadelerine yer verildi. Vatandaşlar artık 60 aya kadar ihtiyaç kredisi yapılandırma talebinde bulunabilecekler.

Ekonomi gündemi ve çok daha fazlasından ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış
Barış - 2 yıl Önce

Kredi ödemesinde illa ki gecikme mı olması gerekiyor?? Kredisini düzenli olarak ödeyen ancak taksitleri fazla gelen kişiler ne olacak onlar yapılanma yapabilecek mi

İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

Buna bütün bankalar dahili, örneğin şeker bank çiftçi kredisi

hasan
hasan - 2 yıl Önce

sadece yasal takibe düşenlerin kredisi yapılandırılıyor,iyide bunun benzeri zaten eskidende vardı,iş mahkemesi kredi yüzünden mahkemelik olana zaten kredisini ödemek üzere süre tanıyordu.şimdi biraz daha kolaylatırmış,mahkelmelik olmadan çözüme gitmişler. yalnız kredisini düzenli ödiyene yapılandırma yapılmıyor.