KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücreti Ne Kadar? Ve Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

Ölçme Seçme ve yerleştirme Merkezi ÖSYM üzerindne KPSS ortaöğretim başvuruları devam ediyor. İki yılda bir yapılan KPSS ücreti ne kadar hangi bankaya ücret ödeniyor?

KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücreti Ne Kadar? Ve Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

Kamu kurumlarında atanmak isteyen adaylar dikkat! KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücreti Ne Kadar? Ve Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

2020 KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayınlandı. Sınav için başvuru yapacak adaylar hem ne kadar ücret ödeyeceğini hem de hangi bankaya ücreti yatıracağını merak ediyor. 15-30 Eylül tarihleri arasında KPSS Ortaöğretim sınavı için başvurular yapılacak. Sınav için ödenmesi gereken ücret ise 80 TL' dir. Covid-19 salgın hastalık nedeni ile bazı bankalar ödemeleri ATM üzerinden, internet bankacılığı ve şubelerden almaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak aşağıda yer alan bankalardan birisine ödemenizi yapabilirsiniz.

  • Vakıf Bankasına ücret yatıracak kişiler şubeden veya ATM üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • Finansbank' a ücret yatıracak kişiler ATM üzerinden veya internet şubesinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • Halkbank'a ücret yatıracak kişiler ATM, internet şubesi ve banka şubelerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • KuveytTürk Bankası şubeler, ATM ve internet bankacılığı üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • Akbank' a sınav ücreti yatıracak kişiler şubelerden, ATM ve internet bankacılığı üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • Albaraka Türk Bankası için ücret yatıracak kişiler ATM, şubeler ve internet bankacılığı üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • ING Bank' a ücret yatıracak kişiler şubeler ve internet bankacılığı üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.
  • Ziraat Bankasına ücret yatıracak kişiler internet bankacılığı üzerinden işlemini gerçekleştirebilir. (ATM' den işlem gerçekleştirilemez)

Kişiler sınav ücretini ÖSYM' nin resmi sitesi üzerinden E-İşlemler kısmına tıklayarak "Ödemeler" seçeneğinden yatırabilir. Bankalara ücret yatıracak kişiler banka görevlisine T.C kimlik no, ad, soyad ve ne kadar ücret yatıracağını söylemelidir.

YORUM EKLE