KPSS Branş Bazında Sıralamalara ÖSYM den Güncelleme

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, Ön lisans, Orta öğretim Branş Bazında Sıralamaların güncellendiğini ÖSYM yayımladığı duyuruyla açıkladı. Peki yeni sıralamalar nasıl olacak? Yayımlanan duyurunun detaylarında nelere yer verildi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

KPSS Branş Bazında Sıralamalara ÖSYM den Güncelleme

2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan lisans, ön lisans ve orta öğretim adaylarının branşlarına göre olan sıralamalarının güncellendiğini bu sıralamalara ulaşmak için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) nin resmi internet sitesine giriş yaparak Aday İşlemleri Sistemi (AİS) bölümünden bu sıralamaya ulaşabilecekleri ÖSYM tarafından yapılan duyuruda belirtildi. Adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne (AİS) giriş yapabilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapabilecekleri ve branş bazında güncellenen sıralamalarına ulaşabilecekleri açıklandı. Peki yapılan açıklamanın detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı na (KPSS) ye lisans, ön lisans, orta öğretim bölümlerinden girmiş olan adayların branş bazında yapılan sıralamalara güncelleme geldiği ÖSYM tarafından duyuruldu. Branş bazında yapılan sıralama güncellemelerine ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve ÖSYM şifresi ile birlikte sorgulanabileceği açıklandı. Branş bazında yapılan sıralamalar başarı değerlendirebilmek için yapılan bir hizmet olup kendileri ile aynı alandan sınava giren diğer adaylarla bireylerin kendilerini karşılaştırabileceği bir hizmet olduğunu belge niteliği taşımadığını yapılan açıklamaların içinde yer aldı.

YORUM EKLE