KPSS 2018 Sınav Ücretleri Düşürülsün Talepleri Sürüyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2018 sınav ücretleri düşürülsün talepleri devam ediyor.

KPSS 2018 Sınav Ücretleri Düşürülsün Talepleri Sürüyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından türüne göre her sene ve iki yılda bir Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenmektedir. Lisans mezunu adayların iki senede bir ve her sene müracaat ettiği KPSS başvuruları bugün itibari ile başladı ve çok sayıda adaylar başvurusunu gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

İşin Olsa ekibimize hem yorum bölümü hemde sosyal medya üzerinden ulaşan pek çok aday Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınavı için alınan onay ücretinin yüksek olduğunu ve bu ücretin düşürülmesi gerektiği konusunda önerilerini sunmaktadır.

OTURUM BAŞI 60 TL

2018 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye başvuru yapacak olan adaylar oturum başı 60 lira veriyor. Yani genel kültür, genel yetenek için 60 lira, eğitim bilimleri için 60 lira ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT testi için 60 lira veriliyor. Yine diğer Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Alan Bilgisi için oturum başı 40 TL ücret alınıyor. Adayların büyük bir bölümü ücretlerin tamamen kaldırılmasını ya da düşürülmesini talep etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 23:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
düşürülsün
düşürülsün - 2 yıl Önce

veren var veremeyen var

Ferhat yalçın
Ferhat yalçın - 2 yıl Önce

Ösym nin paraya mı ihtiyacı var kaldırılsın artık bu ücretler

Şerife
Şerife - 2 yıl Önce

Ücretler yüksek her sene bir dünya para ödüyoruz

Şeyma
Şeyma - 2 yıl Önce

Iş yok güç yok bi de 180 tl para bayiliyoruz hani sinav paralari düşürülecekti neden hâlâ bu kadar para veriyoruz geregi yapilsin artik ucretler düşsün