İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı!

İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim yardımı ödemesi yapacak. Başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler? Ne kadar ödeme yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Eğitim Yardımı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ihtiyaç sahibi öğrencileri için eğitim yardımı ödemesi müjdesi verdi. Buna göre İBB Genç üniversiteli eğitim yardımı programına göre başvurular internet ortamında alınacak.

Adayların başvuru şartları şu şekilde olacak. T.C. vatandaşı olmaları, öğrencini kendisinin ya da ailesinin İstanbul ilinde ikamet ediyor olması, eğitimlerine örgün bölümlerde ön lisans ya da lisans bölümüne devam ediyor olması, öğrenim süresinin içerisinde olması (eğitimini uzatmamış olması), Devlet üniversitesinde yada özel üniversitelerin tam burslu bölümlerinde okuyor olmak, gelir durumu açısından ihtiyaç sahibi olmak, bu konuda gerekli olması durumlarında sosyal inceleme yapılması istenilecek. Gelir düzeyinde bordroların net gelir üzerinden tespit edilecek. Fazla mesai prim ücretleri gibi ödemeler dahil edilmeyecek. Öğrencilerin başarı notunun 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2 olması gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAYACAK?

Eğitimlerine açık öğretim ya da uzaktan eğitimle devam eden öğrenciler, yaş şartında 25'i geçenler, yüz kızartıcısı eylemlerden disiplin cezası alanlar doktora yada yüksek lisans öğrencileri, yüz kızartıcı suçlar nedeniyle mahkumiyet alanlar, ücretli değişim programlarından yararlananlar bu İBB eğitim yardımlarından yararlanamayacaklar.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Eğitim yardımları başvurusu internet ortamından yapılabilecek. Başvuru sonucunda kazanan asil ya da yedek listelerinin açıklanmasının ardından evrakların zamanında ulaştırılması istenilmektedir. https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/BasvuruGiris.aspx adresi üzerinden T.C. kimlik numarası, adı, soyadı anne yada babasının T.C. kimlik numarasının girilmesinin ardından başvuru ekranına giriş yapılması ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE