İngiliz Eğitim Bilimleri Okullarda Silgiyi İstemiyor

İngliz Eğitim Bilimleri uzmanından Silgiyi sayaklayın önerisi. Radikal Öneride bulunan İngiliz Eğitim Bilimleri uzmanı, Okullarda silgiyin yasaklanmasını ve öğrencilerin hatalarıyla birlikte öğrenmelerini istiyor. İşte Ayrıntılar...

İngiliz Eğitim Bilimleri Okullarda Silgiyi İstemiyor

İngiliz Eğitim Bilimleri Okullarda Silgiyi İstemiyor

Londra ’daki King’s College’dan Guy Claxton’a ait sözlerden birisi, Silgiler şeytan icadıdır, sınıflarda yasaklanması gerekmektedir. Claxton, okullarda kullanılan silgilerin çocuklar üzerinde hata yapmaktan utanmalarına sebep olduğunu düşünüyor. Claxton çoukların ve gençlerin hata yapmaktan ve hatalarını fark edip onlardan ders çıkarmaktan korkmamaları gerektiğini söylüyor. Bilim uzmanı Claxton, ingiliz gazatesi Daily Telegrapgh'a yaptığı açıklamada " Silgiler şeytan icadıdır. Çünkü hata yapmaktan utanma kültürünü devamlı hale getirir. Silgiler yalan söylemenin yoludur. Çünkü hata yapan bir kişinin silgi ile düzeltmesi sebebinde, hata yapmadım ilk seferde doğru yaptım demektir. Böyle yalan söylemek yerine çocukların hata yapmaktan korkmadığı, hatalarına bakıp hatalardan ders çıkardıkları zamanda daha sonra direk hata yapmamak için zeki olarak doğru yaptığı, deneye yanıla öğrendikleri bir kültüre ihtiyacımız var. Doğru yanıta ulaşma süreciyle ilgilenmeleri gerekiyor " diye açıkladı.

Eğitim Bilimleri uzmanını görüşlerinden biriside" Hataları Silerek Hayata Hazırlanamazlar" dır. Uzman, silgi resmi olan resimlerin üzerine kocaman kırmızı işaret koyulmasını istiyor. Silgileri tamamen kaldırılmasını öneriyor. Çocukların en iyi arkadaşı ve öğretmeni hataları olduğunu söylüyor.Claxton, hataları silmenin çocukları hayatın gerçeklerine hazırlanmaktan da alıkoyduğu görüşünde: “Gerçek dünyada kimse etraflarında olup işlerini düzene sokmayacak. 21. yüzyılda artık herkes kendi öğrenme sürecinin mimarı, küratörü, tasarımcısı olmak durumunda.” 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE