İlk 25 Bine Giren Öğrencilere TÜBİTAK’tan Müjde

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından TÜBİTAK Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar açıklandı. Buna göre sınavlarda il 25 bine giren öğrencilere burs verilecek. Öğrencilere verilecek en yüksek burs miktarı ise 2 bin lira olacak. İşte ayrıntılar...

İlk 25 Bine Giren Öğrencilere TÜBİTAK’tan Müjde

İlk 25 Bine Giren Öğrencilere TÜBİTAK’tan Müjde

YÖK ( Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ) yaptığı açıklamaya göre TUBİTAK temel birimlerde ilk 25 binnde yer alan öğrencilere burs verecek.

8 Mayıs 2015 tarihinde YÖK tarafından yapılan TÜBİTAK Bilim kurgu toplantısında Yükseköğretiö Kurulu Başkanı Saraç, talebin ve sayının artması ikazını kabul etti. Hatta Saraç 20 bin öğrenci teklifininde ilerisine giderek sayıyı , sıralamada ilk 25 binde bulunan öğrencilere burs verilmesi kararı alınmıştır diye dile getirdi.

YÖK başkanını yaptığı açıklamada TÜBİTAK tarafından Lisans yerleştirme Sınavı'nda MF puan türünde ilk 25 bin öğrenci içinde yer alan Fizik, Kimya, Matematik. Biyoloji bölümlerine yerleşen Öğrencilere her ay belirli Burs verileceğini bildirdi. MF puan türünde ilk 5 bin öğrenci içerisinde bulunan Fizik, Biyoloji, Kimya ve Matematik birimlerine yerleşen Özgün lisans öğrencilerine 2 bin TL, 5001 ile 10 bin kişi arasına yerleşen öğrencilere Bin TL ve 20.001 ile 25 Bin öğrenci arasına yerleşen öğrencilere ilse 750 TL burs verilecektir diye dile getirildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE