İkili Eğitime Nokta Koyuluyor! (Sabahçı - Öğlenci)

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir programın canlı yayındaki konuğuydu. Bakan Yılmaz katıldığı program da çok önemli açıklamalarda bulundu.ikili eğitim sisteminin kaldırılacağını duyurdu. Peki nasıl bir sistem gelecek? Bakan hangi önemli açıklamalarda bulundu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İkili Eğitime Nokta Koyuluyor! (Sabahçı - Öğlenci)

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ikili eğitim döneminin sona erdiğini bundan sonra tam gün olacak şekilde bir eğitim sistemi yapılacağını açıkladı. İkili eğitim döneminin 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının bitimiyle beraber sona erdiğini açıkladı. Bakan Yılmaz eğitime çok fazla kaynak ayırdıklarını ve eğitimin kalitesinin arttırılması için seferber olduklarını eğitimin en üst seviyeye getirilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Peki yeni sistem nasıl olacak?

EĞİTİMDE YENİ SİSTEM: TAM GÜN

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir programın canlı yayındaki konuğuydu. Eğitim için diğer ülkelerin ayıramadığı kadar kaynak aktardıklarını verilerle beraber ifade etti. Bunların hepsinin öğrencilere daha iyi, daha kaliteli bir eğitim verebilmek adına yaptıklarında sözlerine ekledi. İkili eğitim döneminin 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının bitimiyle beraber sona erdiğini, bundan sonra tam gün olacak şekilde bir sistem uygulanacağını, öğrencilerin güneş doğmadan okula gitmeyeceklerini, sabah 9 da derslerine başlayıp öğlen 3 te derslerinin biteceğini açıkladı. Bakan Yılmaz tam gün eğitim sistemiyle beraber öğrencilerin rahat rahat her şeye vakit ayırabileceklerini oyun da oynayabileceklerini oyun oynamanın da öğrenciler için gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin Şahin
Yasin Şahin - 4 yıl Önce

Sayın bakanım,Yalova ili Çiftlikköy ilçesi GSDV ilk ve orta okulu ikili eğitim yapıyor. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde nasıl tam gün eğitime geçecek?

İsmini vermek istemeyen biri
İsmini vermek istemeyen biri - 4 yıl Önce

Yasin bey makalede 2018-2019 yılı bitiminde başlanılacağını söylüyor.