Eskişehir Anadolu AÖF Mü Kolay? Erzurum ATA AÖF Mü Kolay?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF mü kolay? Yoksa Erzurum Atatürk Üniversitesi AÖF mü kolay? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları açıklıyoruz.

Eskişehir Anadolu AÖF Mü Kolay? Erzurum ATA AÖF Mü Kolay?

Ülkemizde milyonlarca öğrenci lisans ile ön lisans bölümlerinde eğitimlerine devam ederken bir yandan da milyonlarca öğrenci açıköğretim fakültelerinde eğitim görmektedir. Kimi adaylar eğitimlerine sadece AÖF aracılığı ile devam ederken kimi adaylar ikinci üniversite olarak AÖF'de okumaktadır.

Şu anda yoğun olarak öğrenciler daha eski olması ve tüm Türkiye geneli her yerde bürosu olmasından dolayı Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF'ü tercih etmektedir. Peki Eskişehir AÖF mü kolay? Erzurum AÖF mü kolay? İşin Olsa ekibimize şimdiden çok sayıda soru geldiği için bu soruların yanıtlarını sizler için veriyoruz.

HANGİSİ AÖF DAHA KOLAY?

İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız araştırmalar ve görüşmeler sonucunda şu sonuçlara ulaştık. Buna göre AÖF sınav zorlukları aşağı yukarı aynı seviyelerde fakat Erzurum Atatürk Üniversitesi AÖF'de şöyle bir avantaj var ki adaylar vize ve final sınavından düşük aldığı için o dersten kalmıyor ve bütünleme sınavına giriyor. Bir dersten kalmak için adayın bütünleme sınavında da kalması gerekmektedir.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde ise sadece vize ve final sınavı mevcuttur. Yani bütünleme sınavı yok. Sınav zorlukları genel olarak aynı ve iki üniversitede ortalama bir dersten 30 - 35 puan alındığında geçiliyor. Fakat sınavdan tüm öğrenciler yükseldiyse bu puan 50 - 55 civarlarına kadar yükselebilmektedir. Erzurum Atatürk Üniversitesinde bütünleme durumunun olması onu daha avantajlı kılıyor gibi gözükmektedir.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülay
Gülay - 2 yıl Önce

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi mi yoksa Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi mi karar veremedim hangisi daha iyi

Duygu
Duygu - 3 yıl Önce

Ataturk universitesinin sinavlari az ogrenci olsa dahi her ilde yapiliyor mu eskisehir deyim sinav acilirmi diye merak ediyorum?