En Uygun Faiz Oranlı Konut Kredileri! Bankalara Göre Konut Kredisi Faiz Oranları

En uygun faiz oranlı konut kredisini hangi banka veriyor. Bankalara göre konut kredisi faiz oranları nedir? Konut kredisi alacaklar dikkat.

En Uygun Faiz Oranlı Konut Kredileri! Bankalara Göre Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde bilindiği üzere bankalar konut kredisi vermeye devam ediyor. Konut kredilerinde kişinin alacağı ev ipotek edildiği için bankalar ihtiyaç kredisine oran ile konut kredisini daha kolay ve daha az faizli verebilmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere en uygun faiz oranlı konut kredileri hakkında bilgi veriyoruz. Bankalara göre konut kredisi faiz oranlarını bu haberimiz aracılığı ile bulabilirsiniz.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA

Yurt geneli en uygun konut kredisi veren bankalara baktığımızda karşımıza kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Vakıfbank çıkmaktadır. İlgili bankalar konut kredisinde yüzde 0,88'den başlayan krediler verdiği görülmektedir.

100 Bin TL ve 120 Ay Vadeli Kredi İçin

100 bin TL ve 120 ay vadeli alınacak olan konut krediler için bakıldığında;

Ziraat Bankası ve Türkiye Halk Bankası - Yüzde 0,95
Vakıfbank - Yüzde 0,96
ICBC Bank - Yüzde 1,01
Türkiye İş Bankası - Yüzde 1,09
Yapı Kredi - Yüzde 1,11
Akbank - Yüzde 1,15
ING Bank - Yüzde 1,19

Yukarıda en çok tercih edilen ve en uygun faiz oranlı konut kredisi veren bazı bankaların faiz oranları azdan çoğa doğru sıralanmıştır. İlgili listenin 100 bin liralık bir konut kredisinin 120 ay vade süreli geri ödeme plan tablosuna sahip olduğunu unutmayınız.

YORUM EKLE