En Avantajlı Öğretmenlik Bölümleri Hangileridir?

Üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinden en avantajlı olanı hangisidir, ataması kolay ve çok olan öğretmenlik bölümlerini sizlerle paylaşıyoruz.

En Avantajlı Öğretmenlik Bölümleri Hangileridir?

Ülkemizin en prestijli mesleklerinden bir tanesi olan ve maaşlarına yakın zamanda çoklu zam yapılması beklenmekte olan öğretmenler Eğitim Fakültelerinden mezun olmakta ya da diğer fakültelerden mezun olarak formasyon alıp öğretmen olmaktadır. Pek çok üniversite hayali kuran aday öğretmenlik bölümünü yazmayı planlamakta ancak hangi öğretmenlik bölümünü yazmakta kararsız kalmaktadır. İşin Olsa ekibi olarak sizler için en avantajlı öğretmenlik bölümünün hangisi olduğu, atamasının ve derslerinin kolay olduğu öğretmenlik bölümlerini açıklıyoruz.

ATAMASI KOLAY ÖĞRETMENLİKLER

Milli Eğitim Bakanlığı şu anda yıllık en az 20 bin öğretmen ataması yapmaktadır. Diğer kurumlar ile kıyaslama yapıldığında bu rakam oldukça yeterli seviyededir yani neredeyse tüm öğretmenlik bölümlerinin ataması oldukça iyi durumda ancak tavsiye olarak adaylara sınıf öğretmenliği bölümünü önermekteyiz. Okumasının diğer bölümlere nazaran daha kolay ve atamasının yıllık 3 bin ile 4 bin seviyesinde seyir etmesinden dolayı adayların mutlu ayrıldığı bölümlerden bir tanesidir. Yine beden eğitimi öğretmenliği bölümü hem eğlenceli hemde ataması oldukça iyi olan bir bölüm olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra yabancı dil öğretmenliği bölümüne son zamanlarda büyük talep olmakta olup adaylar ortalama 70 puan düzeyleri ile MEB'e girebilmektedir. Bu bölümler haricinde ise adaylar yine ilköğretim matematik öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümünü de tercih edebilir.

Öğretmen Atamaları ve Haberleri Aşağıdaki Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE