EKPSS ile Engelli Memur Alımı Son Başvuru Tarihi! Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

Engelli memur alımı sınavı olan EKPSS için ÖSYM üzerinden başvurular devam ediyor. Adaylar ÖSYM aday işlemleri üzerinden başvuru, ödeme yapabilir. ÖSYM merkezlerinden fotoğraflarını güncellenebilir. Başvurular ne zaman sona erecek? EKPSS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

EKPSS ile Engelli Memur Alımı Son Başvuru Tarihi! Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

2020 yılında yapılacak olan Engelli memur alımı sınavına girecek adaylar dikkat! EKPSS sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme ÖSYM'den başvurular devam ediyor. Adaylar https://ais.osym.gov.tr/ aday işlemleri üzerinden başvurularını tamamlaması gerekiyor. Ayrıca ödeme işlemlerini de ösym üzeriden yapabilir. ÖSYM merkezlerinden fotoğraflarını güncellenebilir. Başvurular ne zaman sona erecek? EKPSS sınav yerleri ne zaman belli olacak?

EKPSS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

2020 EKPSS sınavı ne zaman yapılacak? Sınav ÖSYM merkezlerinde okullarda 26/04/2020 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise 27 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak.

Ekpss Başvuru tarihleri nedir? 24 Ocak 2020 tarihinde başvuru işlemleri alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 12 Şubat 2020 tarihinde saat 23:59'da sona erecek.

EKPSS Sınav ücreti ne kadar? Adayların sınav ücreti olarak 35 Tl ödeme yapması istenilmektedir. ödemler Akbank, Finansbank, Kuveyt Katılım Bankası, Halkbank, bankalarından ATM, Şube ve internet bankacılığından yapılacak. Ziraat Banaksından ise internet ve mobil bankacılıktan ödeme yapılabilir. Kredi kartı ile ödeme ise odeme.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek.

Sınav yerleri ne zaman belli olacak? Başvurular 12 Şubat tarihinde tamamlanmasının ardından sınav tarihi olan 26 Nisan tarihine kadar sınav yerleri ÖSYM üzerinden açıklanacak. Adaylar sınav KPSS giriş belgelerini yanında götürmek zorunda olacaklar.

Başvurular nasıl yapılacak? EKPSS sınavı test soruları vb sorular için aşağıdaki haberimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili haber: EKPSS başvuru adımları

Açık öğretim Lisesi, Çok Programlı Liseler, Liseler, Güzel Sanatlar Liseler, Öğretmen Liseleri, İmam Hatip Liseleri,Ticaret Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Endüstri Meslek, Kız Meslek, Sağlık Meslek, Otelcilik ve Turizm Meslek, Sekreterlik, Mesleki ve Teknik Anadolu Lises, Astsubay Hazırlama okulları ve diğer meslek liselerinden mezun olanlar, bu liseler haricinde ön lisans bölümlerinden, lisans bölümlerinden ve üniversitelerden mezun olan adaylar da başvuru yapabilirler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 07:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice ışık
hatice ışık - 2 yıl Önce

ekpss sınavı kaç puan