Ekmeğe Zam Gelecek? İşte Yeni Fiyatı

Ekmek fiyatlarına zam gündemde. Buna göre yeni ekmek fiyatı ne kadar olacak? Temmuz ayı ekmek fiyatlarında yüzde kaç artış yaşanacak. İşte yaşanan gelişmeler..

Ekmeğe Zam Gelecek? İşte Yeni Fiyatı

Türkiye Un Sanayicileri Fedarasyonu ekmek fiyatlarına zam geleceğini duyurdu. Ekmek zammı ne kadar olacağı merak konusu. Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından yeni bir zam yapılmasını İstanbul Ekmek fırıncıları odası gündeme taşıdı. Ekmek hammaddesi una zam yapıldığını ve işçilik hammadde gibi artan oranlar ekmek fiyatlarına zammı gündeme getirdi. Buna göre ekmeğin yeni fiyatı ne kadar olacağı merak edilen sorular arasında...

EKMEĞE NE KADAR ZAM GELECEK!

TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusay yapmış olduğu açıklamalarda un fiyatlarına yüzde 10-15 oranında zam geldiğini bunun ekmeğe yüzde 30 oranında etki ettiğini belirterek ekmek fiyatlarında 10 yada 15 kuruşluk fiyat artışı yapılacağını belirtti. 

Bilindiği gibi Şubat ayında ekmek gramajında 300 gramdan 250 grama çekilerek fiyatta değişikliğe gidilmemişti. Ekmekte gramaj düşürülmesinin ardından un fiyatlarına yapılan zamlarla birlikte ekmek fiyatlarına 10-15 kuruş zam yapılması gündeme geldi. Yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 22:51
YORUM EKLE