Eğitime Kar Engeli! İşte Tatil Olan İller

Yurdu etkisi altına alan şiddetli kar yağışları nedeniyle yarın 4 Ocak Pazartesi günü bazı illerde okullar tatil edildi. İşte tatil edilen o iller.

Eğitime Kar Engeli! İşte Tatil Olan İller

Yurdu etkisi altına alan şiddetli kar yağışları nedeniyle yarın 4 Ocak Pazartesi günü bazı illerde okullar tatil edildi. İşte tatil edilen o iller.

 

SON TATİL HABERİ ŞIRNAK'TAN
 
Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile bağlı belde ve  köylerde 4 gündür yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu hatırlatıldı. 
Bu nedenle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği  duyurulan açıklamada, engelli ve hamile memurların da bir gün idari izinli  sayılacağı ifade edildi. 
 
EDİRNE'DE TATİL...
 
 
Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının dün geceden bu yana etkisini sürdürdüğünü  söyledi. 
 
Meteorolojik tahminlere göre, yağışın yarına kadar artarak devam  edeceğinin öğrenildiğini belirten Özcan, "Meteorolojik uyarılar da dikkate  alınarak Edirne Valiliği kararıyla, kar ve buzlanma nedeniyle kent merkezi ile ilçelerinde taşımalı sistemde eğitime bir gün ara verildi" diye konuştu. 
 
Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar  yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi  sabahına kadar devam etmesi bekleniyor. 
 
GİRESUN'DA TATİL...
 
Giresun'da kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün,  Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu  ilçelerinde yarın, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime ara verildi. Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da kamu kurum  ve kuruluşlarında görevli hamileler ile engellilerin yarın izinli sayılacakları  bildirildi. 
 
VAN (ÇATAK İLÇESİ)
 
Van'ın Çatak ilçesinde de kapanan mahalle yolları nedeniyle eğitime  bir gün ara verildi. 
 
BARTIN'DA 2 GÜN
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi  aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi. 
 
Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin  tamamlanacağı vurgulandı. 
 
ZONGULDAK'TA DA 1 GÜN TATİL
 
Zonguldak’ta, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi. 
 

Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.
 
Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise  ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor. 
 
Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.
 
BİTLİS
 
Kar yağışı, kapanan bazı yollar ve karayollarındaki buzlanmalar  nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis kent merkezi, Hizan,  Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, Hizan'da engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın idari  izinli sayılacakları belirtildi. 
 
Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis’te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.  
 
BATMAN'DA KAR TATİLİ
 
Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi. 
 
Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi. 
 
SİNOP (İL MERKEZİ VE 4 İLÇE)
 
Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi.  Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti.  Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi. 
 
MARDİN (MİDYAT)
 
Midyat ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle yarın  eğitime ara verilecek. 
 
Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, soğuk hava  ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelindeki okulların yarın tatil edildiği  bildirildi. 
Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli veya hamile  personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE