EBA TV Uzaktan Eğitimi Yayın Akışı Duyuruldu! Saat Kaçta, Hangi Ders Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA TV'nin uzaktan eğitimi yayın akışını canlı yayında duyurdu. Peki saat kaçta hangi kanalda hangi ders olacak?

EBA TV Uzaktan Eğitimi Yayın Akışı Duyuruldu! Saat Kaçta, Hangi Ders Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama da 23 Mart 2020 tarihi itibari ile uzaktan eğitime başlayacağı duyuruldu. Uzaktan eğitimde öğrenciler nasıl ders işleneceğini merak ederken hangi saat, hangi kanalda, hangi dersin olacağı detaylı bir şekilde aktarıldı. Buna göre EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise üzerinden yayınlar yapılacak olup saat, saat hangi gün hangi dersin olacağı belirtildi.

Yukarıda EBA TV'lerde verilecek olan yayın akışı belirtilmmiş olup derslerin okul sistemi gibi 40 dakika şeklinde olmayacağı ve 20 dakika - 30 dakika aralığında olacağı arada ise etkinlik kuşaklarının olacağı tenefüs sistemi gibi işleyeceği de belirtildi. Dersleri kaçıran öğrenciler için tekrar saatleride verilmiş olup tekrar saatlerinde öğrenciler kaçırdıkları dersleri izleme imkanı sunacak. Dersi sunan öğretmenler aynı sınıf ortamındaymış gibi hareket edecek ve ona göre konuşmasını tekrarını yapacaktır.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:27
YORUM EKLE