Doğa Koleji Komple Mi Satılacak? İTÜ Alıyor Mu?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Doğa Koleji Türkiye geneli bütün şubeleri ile mi satılacak? İTÜ bütün Doğa Kolejlerini alacak mı?

Doğa Koleji Komple Mi Satılacak? İTÜ Alıyor Mu?

Öğretmenlerin aylardır maaşlarının ödenmediği, ilgili şubede çalışan personellerin bir yıldır maaş alma hususunda zorluk çektiği ve öğrencileri ile velilerin mağdur edildiği Doğa Koleji hakkında her geçen gün yeni haberler çıkmaya devam ediyor. Şu anda Türkiye geneli 126 şube ile eğitim faaliyetlerine devam etmekte olan Doğa Kolejinin toplam 80 bin öğrencisi olduğu biliniyor. Yaygın şubeleri ile eğitim faaliyetlerini sürdüren Doğa Kolejini satın almak için bir çok kurum ve kuruluşlar teklif yapmaya başladı. Peki Doğa Koleji Türkiye geneli tüm şubeleri ile beraber mi satılacak yoksa sadece sorun yaşanan bayilik için mi teklifler yapılıyor. İTÜ'ye de sunum yapıldığı öğrenildi. Peki İTÜ koleji alacak mı?

İTÜ SATIN ALMAYA YAKIN

Doğa Kolejinin yüzde 60'nın satın alınması için dün bazı kuruluşlardan teklif verildiği iddia edildi. Buna göre en yüksek ve uygun teklifin ise İTÜ tarafından verildiği belirtiliyor. İTÜ Rektörüne Doğa Koleji sunum yaptı ve sunum sonrasında görüşmelerin ise olumlu sonuçlandığı duyuruldu eğer iki taraf anlaşma yaparsa Doğa Koleji satılabilir. Ancak Doğa Kolejinin Türkiye geneli kaç şubesi satılacak, komple mi satılacak gibi konularda resmi bir bilgi yok. Doğa Koleji yetkilileri hali hazırda eğitim alanında çalışmalar yaptığı ve bu konu hakkında bilgi sahibi olduğundan dolayı öğrenciler ile velileri de mağdur etmeyeceğinden dolayı satışı İTÜ'ye yapmayı düşünüyor. İki tarafından 800 milyon liraya el sıkıştığı da ortaya atılan iddialar arasında yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 06:54
YORUM EKLE