Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü Şartları Nedir?

Erzurum Atatürk Üniversitesine iş garantili ceza infaz ve güvenlik bölümü açılıyor. Peki bu bölümün şartları nedir? Kimler girebilir?

Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü Şartları Nedir?
Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevfkivevleri Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Kuruluna Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümünün açılmasına ilişkin bir bildiri gönderildi. Yükseköğretim Kurulu yaptığı araştırmalarında Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümünün açılmasını uygun buldu ve 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında bu bölüm açılmış olacak. Erzurum Atatürk Üniversitesine açılacak olan ceza infaz ve güvenlik bölümünün iş garantili olması beklenmekte olup ilk etapta toplam 500 öğrenci alımı yapılması bekleniyor. Bölümün iş garantili olmasından dolayı binlerce öğrenci bu bölüme girmek istiyor peki bu bölüme nasıl girilecek ve girme şartları nedir?

Bölüm Şartları

Erzurum Atatürk Üniversitesine 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında açılacak olan ceza infaz ve güvenlik bölümüne toplam 500 öğrenci alımı yapılacak. Erzurum Atatürk Üniversitesi Adalet Meslekyüksekokuluna açılacak olan bu bölümün 2 yıllık olması beklenmekte olup Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile alım yapması bekleniyor. Ancak hangi YGS puan türü ile alım yapacağı bilinmemektedir.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü'de yaptığı açıklamasında bölümün iş garantili olacağını ifade etmişti. Henüz bölüm hakkında detaylar belirtilmemişte olsa Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler ÖSYM'nin internet sitesi aracılığı ile yapılacak ve Atatürk Üniversitesi Adalet Meslekyüksekokulu'nda açılacak olan ceza infaz ve güvenlik bölümünü adayların tercih edebileceği bilinmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 5 yıl Önce

arkadaslar inanmayın bunlara tercihinizi öldürürsünüz tercihiniz boşa gitmesin daha güzel bölümler var

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

O zaman hangi bõlüme verelim san ki diģer bõlümlerin iş imkani çok iyi

özge
özge - 5 yıl Önce

Bunlar yalan boşu boşuna 2 yılınızı heba etmeyn

anıl
anıl - 5 yıl Önce

kaç puanla kapatır acaba

Halime
Halime - 4 yıl Önce

Boyun kaç cm olmalı

rüya
rüya - 5 yıl Önce

arkadaşlar bunlara inanmayın yalandır tercihte vermeyin daha güzel bölümler war onlara gidin.

Oğuzhan
Oğuzhan @rüya - 5 yıl Önce

ne bölümü var baska güzel olan rüya

burak
burak - 5 yıl Önce

500 kişi çok azz

gamze
gamze - 5 yıl Önce

Ozel olanin dönem başı ücreti ne kadar ?

kmyo
kmyo @gamze - 5 yıl Önce

sakın aman diyim nevşehir özeli seçmeyin

bayram
bayram @gamze - 5 yıl Önce

özel nevşehirde var fiyatı .11.500 tl