Bursluluk Sınavı Sonuçları Tarihi Belli Oldu Mu? Adaylar Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilecek?

Adaylar ve aileleri sonuçların açıklanmasını heyecanlı bir şekilde bekliyor. Sınav 3 Haziran 2018 de gerçekleştirilmişti. Peki sınav sonuçlarının tarihi netleşti mi? Burs miktarı ne kadar? Adaylar sonuçlarını nasıl öğrenebilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Tarihi Belli Oldu Mu? Adaylar Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilecek?

Bu yıl düzenlenen İlköğretim-Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınavında başarılı olan adayların alacağı burs miktarı belli oldu. Açıklanan bilgiye göre başarılı olan adaylar tam  648.04 tl burs ücreti alacak. Burs ücretleri 3 ayda bir olmak üzere öğrencilere verilecek. Buna göre başarılı olan adaylar senede toplam 4 defa burs imkanından faydalanabilecek. Peki sınav sonuçlarının tarihi kesinleşti mi? Adaylar sonuçlarına nasıl ulaşacak?

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI TARİHİ BELLİ OLDU MU?

İlköğretim-Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları sınava giren öğrenciler ve aileleri tarafından heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre adaylar sınav sonuçlarına //www.meb.gov.tr” ve //odsgm.meb.gov.tr web adresleri üzerinden ulaşabilecek. Milli Eğitim bakanlığı sınav sonuçları tarihi ile ilgili daha önceden bir açıklamada bulunmuştu. Bu yapılan açıklamaya göre sınav sonuçlarının 18 Haziran 2018 tarihi itibari ile açıklanması gerekiyordu. Fakat açıklanan tarih geçti ve sınav sonuçları açıklanmadı ve bu konu ile ilgili de Milli Eğitim Bakanlığından  bir açıklama gelmedi. Adaylar ve aileleri sonuçların açıklamasını heyecanlı bir şekilde beklemeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 23:28
YORUM EKLE