“Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” Projesi Başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni bir proje daha hayata geçirdi. “Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” isimli proje ile öğretmenlerin görüşü alınacak ve gelecek vizyon projeleri hazırlanacak.

“Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” Projesi Başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” projesinin hayata geçirildiğini aktardı. Bu proje ile MEB ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerin fikirleri istenecek ve gelecek projeler için çalışmalar yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi birmilyonfikir.meb.gov.tr adresinden yapılan açıklamada, “#BirMilyonÖğretmenBirMilyonFikir ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan öğretmenlerimizin eğitim ve öğretim hakkında birbirinden değerli fikir, proje ve önerilerini Millî Eğitim Bakanlığı’na iletebilmeleri için hazırlanmış dijital bir platformdur. Devlet okullarında görev yapan öğretmenlerimiz MEBBİS, özel okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ise EOKUL kullanıcı bilgileriyle sisteme giriş yaparak her türlü proje ve önerilerini paylaşabilecek ve sonrasında fikirlerinin ne aşamada olduğunu platform üzerinden takip edebileceklerdir.” denildi.

MEB Bakanı Ziya Selçuk da yayınladığı video ile proje hakkında bilgi verdi. Selçuk, “Türkiye’nin her ilindeki, her köyündeki, her köşesindeki değerli meslektaşlarım” diyerek başladığı sözlerine Türkiye’de yeni bir eğitim alanının arifesinde olduklarını belirterek öğretmenlere seslendi. Selçuk, “Sizler öğrencilerimizin öğrenme yolculuğunun ilham veren rehberleri ve kahramanlarısınız. Ülkemiz, milletimiz, çocuklarımız ve tüm insanlık için sizin fikirleriniz çok önemli. Çünkü hedeflerimiz büyük.” ifadelerini kullandı.

Eğitim2023 vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen proje ile öğretmenlerin fikirleri alınacak ve yapılacak yeni düzenlemeler için yol haritası oluşturulacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FIKRET ŞİPAL
FIKRET ŞİPAL - 2 yıl Önce

BAKANLIĞIN EMEKLİ ÖĞRETMENLERİN GİRİŞ YAPACAĞI BİR SAYFAYI AÇMASINI UMUYORUZ.