Bilim Kurulundan Okul ve Üniversite Açılmasına Olumlu Yanıt

​​​​​​​Bilim kurulu tarafından yapılan açıklama da okul ve üniversitelerin açılmasına olumlu yanıt verildi.

Bilim Kurulundan Okul ve Üniversite Açılmasına Olumlu Yanıt

Ülkemizde Mart 2020 tarihinden bu yana eğitimler uzaktan devam etmektedir. Eğitimlerin uzaktan devam etmesi öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını korumaya yönelik bir hamle olarak bilinmekte olup öğrenciler yüz yüze eğitimin gelmesini talep ediyor. Bilim Kurulunun bu konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağı önemliyken sonunda Prof. Dr. Ateş Kara'dan okulların ve üniversitelerin açılmasına yönelik olumlu açıklama geldi.

Ateş Kara Resmi Açıklaması

Prof Dr Kara okulların ve üniversitelerin bir an önce açılmasına yönelik vatandaşlara öneri olarak "Okullarımızın ve üniversitelerimizin açılması için toplum olarak hep birlikte maske ve mesafeye dikkat etmemiz lazım" ifadesini kullanırken okul ve üniversitelerin nasıl açılacağı hususunda ise "Okullar açılırken de, burada basamak basamak olması gerektiğini düşünüyorum. Önce en fazla okula gitmeyi veya en fazla bire bir eğitim almayı ihtiyaç duyan gruplar olmalı, ana sınıfı ve ilkokul 2'inci sınıfa kadar olabilir." ifadelerini kullandı.

Mart Ayında Gelişmeler Olabilir

Şu anda bilindiği üzere kamuoyuna Mart ayında yeniden normalleşme sürecinin başlayabileceği belirtiliyor. Eğer Çin aşıları da beklenen etkiyi verirse Mart ayında okullar ve üniversiteler açılabilir diğer kısıtlamalar da kademeli olmak şartı ile kaldırılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 00:56
YORUM EKLE