Bakan Soylu: 23. Dönem POMEM Eğitim Süresini Açıkladı

23'üncü dönem POMEM hakkında Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada eğitimin kaç ay süreceği ve ne zaman başlayacağı duyuruldu.

Bakan Soylu: 23. Dönem POMEM Eğitim Süresini Açıkladı

23’üncü dönem POMEM adayları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada 23’üncü dönem polis meslek yüksekokulu eğitimllerinin 4 ay süreceği duyuruldu.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla katıldığı bir organizasyonda konuşma yapan Bakan Soylu, çok kısa süre içerisinde resmi duyurunun yapılacağını belirtti.

Temmuz ayının başında eğitime başlayacak adaylar eğitimi İstanbul’da alacak ve İstanbul’un kronikleşmek üzere olan polis ihtiyacını kapatmak konusunda önemli bir yer tutacak.

Polis açığının kapatılması sonrasında İstanbul’un dünyanın en huzurlu ve güvenli şehirlerinden birisi haline geleceğini belirten Soylu, detaylı bilgilendirmenin çok kısa süre içerisinde yapılacağını dile getirdi.

23’üncü Dönem POMEM Erkek - Kadın Öğrenci Sayısı

23’üncü dönem POMEM hakkında geçtiğimiz gün netlik kazanan konulardan birisi de öğrenci sayıları ve okullardı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve Polis Okulları Müdürleri arasında gerçekleşen bir toplantıda yapılan açıklamada 13 bin 500 erkek, 1500 kadın olmak üzere toplam 15 bin öğrenci alınacağı belirtildi. Buna ek olarak Merzifon’daki POMEM’de 105 PÖH’ün Ağustos ayında eğitimini tamamlayacağı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pomem Adayı
Pomem Adayı - 4 yıl Önce

6 Ocak 2017 CUMA
Resmi Gazete
Sayı : 29940

İçişleri Bakanlığından:

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan altı” ibaresi dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinde yer alan altı” ibaresi dört” şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
Eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin durumu
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Halen eğitim-öğretime devam etmekte olan öğrenciler için de bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.”
MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.