Bakan Açıkladı! TEOG Kaldırıldı Peki Liselere Geçiş Yöntemi Nasıl Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafınadn yapılan açıklama ile TEOG sınavının kaldırıldığı belirtildi. Peki liselere geçiş yöntemi nasıl olacak.

Bakan Açıkladı! TEOG Kaldırıldı Peki Liselere Geçiş Yöntemi Nasıl Olacak

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama ile önceden TEOG'un olmadığı ve öğrencilerin daha farklı konular ile ilgilenmesi gerektiğini söyleyerek TEOG sınavına karşı olduğunu belirtmişti.

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı TEOG'un kaldırılması için çalışmalarını yürütüyordu ve sonunda beklenen açıklama geldi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınavı kaldırıldı. Açıklamayı bizzat Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı. Peki şimdi liselere geçiş yöntemi nasıl olacak.

SINAV UYGULANMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile bu sene TEOG sınavının uygulanmayacağını belirtti. Şimdi yüz binlerce öğrencinin ve velinin aklında tek bir soru var. TEOG kalktıysa liselere geçiş yöntemi nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu konu hakkında net bir bilgi vermedi yani TEOG kalktı fakat liselere geçiş yönteminin nasıl olacağı söylenmedi. Yine TEOG'un bu sene uygulanmayacağı belirtildi yani liselere geçiş için belirlenecek olan formüller eğer beğenilmezse ya da öğrenci kalitesini düşürecek seviyede olursa önümüzde ki sene tekrar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak karar doğrultusunda TEOG sınavı geri getirilebilir.

TÜM EĞİTİM HABERLERİNİ BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 2 yıl Önce

Bu seneki cocuklar kobay mi