AÖF Yaz Okulu Olacak Mı! 3 Ders Sınavı! Üniversiteden Yeni Açıklama! Karar Değişti!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim AÖF yaz okulu olacak mı? Yaz okulu kayıtları ne zaman yapılacak ve Dersler online mi yoksa yüz yüze mi gerçekleşecek. Yeni açıklamaların detayları haberde.

AÖF Yaz Okulu Olacak Mı! 3 Ders Sınavı! Üniversiteden Yeni Açıklama! Karar Değişti!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilere Müjdeli Haber Nihayet geldi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre; “Açık Öğretim Fakültesinin yaz okulu yapılmayacak.” yönündeki karar üzerine sosyal medya üzerinden ve Türkiye Büyük Millet Meclisinden bu konu gündeme gelmişti. İşin olsa sitesi üzerinden aktardığımız detaylara göre Anadolu Üniversitesi bu kararın yeniden gözden geçirildiğini duyurdu.

AÖF yaz okulu olacak mı? Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminde yaz okulunun olmayacağına açıklamasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Bazı milletvekilleri bu konuyu gündeme getirerek bazı üniversitelerin Kamu Personeli Seçme sınavına hazırlandığını bazı adayların ise mezun olma yolunda yaz okulunu planlarına dahil ettiklerinden gelecek planlamasında bazı sorunlarla karşılaştıklarını ifade ederek yaz okulu olsun çağrısını öğrencilerin bu konudaki tabirlerinin mutlaka yerine getirmesini isteklerini ifade ettiler. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklama detayları şu şekildedir. Rektör Profesör Doktor Fuat Erdal açıklamasında öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine 2019-2020 eğitim öğretim döneminde İktisat ve İşletme Fakültelerinde ve Açık Öğretim Fakültesinde okuyan yaz okulu yerine 3 ders eğitim uygulaması yönünde alınan kararı yeniden gözden geçirdiklerini ifade ederek bugün üniversite yönetim kurulunun acil bir gündem ile toplantıya çıkarıldığını ifade etti.

İŞTE KARAR?

Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi 08.07 2020 tarihinde toplanan üniversite yönetim kurulu yaz okul açılmasına karar verilmiştir. Yaz Okulu sınavları ne zaman gerçekleştirilecek?

Yaz okulu ne zaman yapılacak sorusuna da cevap geldi. Eylül ayında pandemi şartların el vermesi halinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Koronavirüs nedeniyle yapmanın mümkün olmadığı hallerde ise online olarak yaz okulu gerçekleştirilecek. AÖF sistemi üzerinden üniversitenin web sitesinden yaz okulu başvurusu ne zaman başlayacak bu konuda yeni bir takvim açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 20:47
YORUM EKLE