ALES/2 Başvuruları Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuru ile ALES/2 başvurularının başladığı kamuoyuna açıkladı.

ALES/2 Başvuruları Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile her sene yılın belli aralıkları ile adaylara Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı düzenlenmektedir. Bu senenin ilk ALES'i yapılmış ve bu sınavdan düşük puan alan adaylar ile sınava başvuru yapmayan adaylar 2018 yılının ikinci ALES sınavı olan ALES/2 başvurularının başlamasını beklemekteydi.

Başvurular ne zaman alınacak diye meraklı bekleyiş devam ederken sonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile kamuoyuna önemli bir duyuru yapıldı ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES/2 başvurularının başladığı duyuruldu. Peki başvurular nasıl yapılacak? Detaylar nedir?

ALES/2 BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile yapılan duyuruda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES/2 başvurularının başladığı duyuruldu. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak? Buna göre önce ilgili kişilerin https://ais.osym.gov.tr adresini tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması gerekmektedir. Ardından ALES/2 sekmesine tıklayacak olan adaylar ilgili sisteme T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile girebilir. Daha sonra adaylar istediği sınav merkezi tercihleri ve diğer bilgileri doldurarak müracaatlarını da gerçekleştirebilir. ALES/2 sınav ücreti 100 TL olarak belirlenmiş olup sınava girecek olan adayların bu ücreti ödemesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER