ALES Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

ALES başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Peki başvuruda bulunmak isteyen adaylar ücretleri hangi bankalara yatırabilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

ALES Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlanmış ve yayımlanan duyuruda ALES başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı açıklanmıştı. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre ALES başvuruları 24 Temmuz tarihinde başlıyor ve 2 Ağustos tarihine kadar devam ediyor. Başvuru ücretleri ise 3 Ağustos mesai bitimine kadar yatırılabiliyor. Sınavın ücreti ise 100 lira. Peki sınav ücretleri hangi bankalara yatırılacak?

İŞTE SINAV ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

Adaylar ALES başvuru ücretlerinin hangi bankalara yatırılacağını merak ediyor. Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendireceği açıklandı. ,Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri, Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılması kabul edilmeyecek), Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemler’de yer alan ödemeler alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabileceği açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER