ALES Sınavına Girenler Duyurdu: Süre Yetersiz Mağduriyet Var!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına giren pek çok aday tarafından sürenin yetersiz olduğu ve mağdur oldukları belirtildi.

ALES Sınavına Girenler Duyurdu: Süre Yetersiz Mağduriyet Var!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından dönem dönem Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları düzenlenmektedir. ALES sınavına üniversite öğrencileri ya da üniversite mezunu adaylar katılmaktadır. Genel olarak bu sınava akademik personel olmak isteyenler, subay olmak isteyenler ya da ALES ile memur personel alımı yapmakta olan kadrolara başvuru yapabilmek için girmektedir.

İlkbahar Dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlendi. Adaylara 100 soru soruldu ve toplam 150 dakikalık süre verildi. Yani soru başı adaylara 1,5 dakikalık süre verilmekte ve bu süre zarfında soruyu anlaması, çözümlemesi, cevap kağıdına işaretlemesi beklenmektedir. Ortalama olarak soruyu okuma ve cevap kağıdına işaretleme süresini çıkarsak adaylara soru başı 1 dakikalık süre kalmaktadır.

SÜRE YETERSİZDİ

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı bittikten sonra sosyal medyadan pek çok aday Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM ALES etkikleri ile paylaşımlar yaptı ve yapılan paylaşımların büyük bölümünde sürenin oldukça az olduğu, sınavın düzgün şekilde yapılabilmesi için sürenin uzatılması gerektiğini ifade etti. Eğer sizlerde Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı hakkında yorum yapmak istiyorsanız hemen aşağı bölümden yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 23:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliex_46
Aliex_46 - 2 yıl Önce

Sorular cok zordu.Zaman yetersizdi.Böyle giderse osym bütün sinavlarda adaylari zorlar.İyi puan alan azalır