ALES Sınav Başvurusu için Geç Kalan Adaylar için Yeniden Hak Tanındı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlardan biri olan ALES sınavı için geçtiğimiz günlerde başvurular kapatılmış sınav başvuru süresinin bitmesiyle birlikte pek çok adayda başvurularını yapamamıştı. ÖSYM dışarıda kalan adaylar için tekrardan bir başvuru yapma hakkı tanıdı, detaylar haberimizde...

ALES Sınav Başvurusu için Geç Kalan Adaylar için Yeniden Hak Tanındı

18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşecek ÖSYM bünyesinin yapmış olduğu sınavlardan biri olan ALES sınavının başvuruları 19 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 27 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşmişti. Fakat bu tarihleri kaçırıp da sınava girmek isteyen adaylar başvuru yapamamış ve sınava katılım hakkı kazanamamışlardı. ÖSYM yaşanan bu mağduriyeti gidermek amacıyla ALES 2018/3 sınavı için başvuru da bulunamayan adaylar için geç başvuru hakkı tanındığı açıklandı. 

GEÇ BAŞVURULAR NEREDEN, NASIL YAPILACAK

2018 ALES/3 sınavı başvuru yapacak olan adaylar ilk açılan başvurularda belirtilen başvuru ücretlerindeki gibi ödeme yapmayarak ÖSYM tarafından belirlenen geç başvuru ücretini yatırarak sınava gireceklerini açıkladı. Belirlenen başvuru ücretini ilgili bankalara ALES sınav ücreti diye yatırdıktan sonra ÖSYM resmi internet sitesine girerek sistem bilgileriyle aday işlemleri sekmesinden başvurularını yapabilecekler.

Açılan geç başvuru süreci 10 Ekim 2019 tarihi 23.59'a kadar gerçekleştirilmektedir. 

ALES sınavı 18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirileceği gibi 20 Aralık 2018 tarihinde de sonuçlar açıklanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ben fadime demi
ben fadime demi - 2 yıl Önce

0/0 58 engelliyim lisemezunu bilgisayar ofiste sevtikamva uygun iş ariyorum