Adalet Bakanlığı ile MEB Protokol Yapıyor! 2500 Öğretmen Alınabilir!

Adale Bakanlığına bağlı ceza infaz kurumlarında hükümlü tutukluların eğitimleri ve annelerinin yanında kalan çocuklar için eğitimler açacak. Bu kapsamda 1500 öğretmen istihdamı yapılabilir.

Adalet Bakanlığı ile MEB Protokol Yapıyor! 2500 Öğretmen Alınabilir!

Eğitim öğretim işbirliği kapsamında Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ceza infaz kurumlarına yönelik bir protokol imzalanacağı açıklandı. Açıklamada 9 Mart pazartesi günü iki bakanlığın imzasının ardından ceza evlerinde kalan çocuklara kreş eğitimi tutuklu ve hükümlülere ise mesleki eğitimler verileceği ifade edildi.

2500 ÖĞRETMEN İSTİHDAM EDİLEBİLİR!

Açık orta okul, açık öğretim liseleri, 4 yıla kadar örgün eğitimi veren meslek eğitim merkezlerinin çalışarak eğitimlerini tamamlanması, liselerin fark derslerini vererek mezun olması, destekleme yetiştirme kursu gibi eğitim ve öğretim faaliyetleri için öğretmenler kurumlarda bire bir eğitim verecekler. Açıklanan rakamlara göre 40 bin kişi bu eğitim ve öğretmenlerden faydalanacağı ifade edildi. Diğer yandan özel kurumlarda farklı branşlarda da öğretmen alımları başvuruları devam ediyor. Bu ilanlarda alım sayıları şu şekilde;

BRANŞ DAĞILIMI;

İŞKUR üzerinden 44 farklı branşta eğitim ve öğretim meslek personeli öğretmen alımı yapılıyor. Bu alımlardan en çok okul öncesi öğretmenliği alımında 92 kişi, İngizlice öğretmenliği 58 kişi, rehber öğretmenliği psikolojik dnaışman 51, özel eğitim öğretmeni 39, çocuk gelişimi 37, sınıf öğretmeni 29, zihinsel engelliler öğretmeni 29, matematik öğretmeni 28, fizik 19, kimya 17, biyloji 12, müzik 11, tarih 11, motor öğretmenliği 10 ve otomotiv öğretmeliği 10 olarak açıklandı. Tüm bu ilanlara işkur e-şube portalı üzerinden erişebilirsiniz.

İŞİN OLSA / İZMİR

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşk acısı
Aşk acısı - 1 yıl Önce

Üretiyorum bir gün bir yerde yok ama sen yine iyisin inşAllah bir an önce bitsin artık bu kadar mı zor bir durum yok ortada bir şey yok ama aslında hiç bir zaman diliminde bir şey uyuyor musun bu diye düşünüyorum ben seni seviyorum diye konuştu bir rüya tapki 46 bir gün bir yerde bir gün daha çok şey var ki bu da benim mi gibi hissediyorum kendimi çok zor bir şey var ama bu bildiğin halde yine bir gün bir daha asla geri dönmez bir rüya tabiri rüya tabiri ile birlikte gelen her şey