Açıköğretim Aöf 2. Üniversite Kayıtları Ne Zaman Bitecek? Başvuru Şartı!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2. üniversite kayıtları devam ediyor. Aöf kayıt tarihleri nedir? 2. üniversite kayıtları ne zaman bitecek?

Açıköğretim Aöf 2. Üniversite Kayıtları Ne Zaman Bitecek? Başvuru Şartı!

Üniversite eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler örgün ve açıköğretim sistemi ile iki yıllık meslek yüksekokullarında ve dört yıllık lisans fakültelerinde eğitimlerine devam edebiliyorlar. Daha öncede herhangi bir üniversite bitiren mezun olan yada herhangi bir örgün okula devam eden öğrenciler için 2. üniversite kaydı alınabiliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim aöf 2. kayıtları ne zaman bitecek? Üniversite tarafından açıklanan takvime göre detaylar şu şekilde;

İkinci üniversite kapsamında yeni bir üniversite okumak isteyen adaylar için müjde Anadolu Üniversitesinden geldi. Herhangi bir sınava girmeden YKS, DGS sınavları olmadan aöf öğrencisi olmak mümkün olacak. Başvurular da online olarak yapılabilecek. Başvuru şartları nedir?

2. ÜNİVERSİTE KAYDI BAŞVURU ŞARTI NEDİR?

Başvuru yapacak öğrenci adaylarının örgün önlisans bölümünde okuyanlar, aöf açıköğretim fakültesi bölümlerine kayıt yapabilecek. Lisans bölümlerinden mezun, örgün bir öğrenime devam edenler için önlisans yada lisans kaydı yapabilecekler.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYDI SON TARİHİ NEDİR?

Sınavsız başvuru ile kayıt yapacak öğrenci adayları tüm işlemlerini kayıt ücreti ve ders ekleme ve silme ile evrak teslimi gibi işlemler için son başvuru tarihi 15 Ekim 2020 tarihi olarak açıklandı.

KAYITLAR NASIL YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi hayallerini bir diplomaya sığdıramayanlar için aoskayit.adanadolu.edu.tr adresi üzerinden kayıt otomasyonuna tıklamaları ve başvuru adımlarını takip etmeleri gerekli olacak. Kayıt esnasında eğitim bilgilerini YÖK sistemi üzerinden çekeceğinden buradaki bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri gerekmektedir. Online kayıtta yüklenen evrakların ayrıca aöf bürolarına teslim etmeleri istenilmektedir. Kayıtların tamamlanması için sadece internet ortamındaki işlemler yeterli değildir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim aytekin
İbrahim aytekin - 3 yıl Önce

Ben yks den 146 aldım buna kayıt yapabilirmiyim sınavsız üniversite olsun