27. Dönem POMEM FYT ve Mülakat Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı 27. DÖNEM POMEM spor uygulaması ile mülakat hangi tarihte yapılacak?

27. Dönem POMEM FYT ve Mülakat Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı POMEM alımında yeni bir düzenlemeye gitti. Eskiden POMEM alımlarında ön sağlık, fiziki yeterlilik testi ve mülakat aşamalarının tamamı aynı gün yapılmaktaydı. Ancak 27. dönem POMEM'de alınan karar doğrultusunda önce sadece ön sağlık işlemlerinin yapılmasına karar verildi. Adaylar Şubat ayı ikinci haftası itibaren sınav giriş belgeleri ile ön sağlık işlemlerini yapabilmek için polis okullarına gidecek. Peki spor uygulaması ve mülakat ne zaman yapılır? 27. dönem POMEM, FYT ile mülakatın hangi tarihte yapılacağı belli oldu mu?

Öngörüler Nisan Ayında

POMEM için ön sağlık aşamaları 26 Mart tarihine kadar sürecektir. Bu tarihte kadar tüm adayların ön sağlıktan geçip geçmedikleri belli olacak ve geçen adaylar fiziki yeterlilik testi ile mülakata hazırlanacaktır. 26 Martta sona erdikten sonra 1 Nisan tarihine kadar yeni sınav belgelerinin açıklanması bekleniyor. Muhtemelen Nisan ayının ilk haftası itibari ile fiziki yeterlilik testi ve mülakatlar yapılacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Belli Olur?

Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakatların Nisan - Mayıs ayında yapılması varsayılırsa sonuçların ancak Ağustos 2021 ve sonrasında kamuoyuna duyurulması ve adayların da Ekim ayı gibi POMEM okullarında eğitime alınması tahmin ediliyor. Pandemi sürecinde olduğumuzdan dolayı verilen tarihlerin hepsinde değişiklik olabilir çünkü yarın nasıl bir tablo ile karşılaşacağımızın garantisi bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER