2021 Ocak Ayı KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı! İşte Ödeme Miktarı

Az önce Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen duyuruya göre 2021 yılının ilk Kredi ve Burs Ödemelerinin başladığı duyuruldu. İşte ödeme miktarı.

2021 Ocak Ayı KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı! İşte Ödeme Miktarı

Gençlik ve Spor Bakanlığından son dakika duyurusu geldi. 2021 yılı için Kredi ve Burs Ödemelerinin başladığı ifade edildi. Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre " 6 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 1 milyon 397 bin 469 öğrenciye ödenecek  burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına " yatacağını bildirdi. Adayların beklediği ödemeler yatmaya başladı bile. T.C kimlik numarası sırasına göre yatacak burs ve krediler ödeme miktarı ve tarihleri şöyledir.

ÖDEMELER YATMAYA BAŞLADI!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ödemelerin 06 Ocak 2021 tarihi ile hesaplara yatacağını bildirdi. Bu yönde Burs ve kredi ödemeleri 6 - 10 Ocak tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre yapılacak. Ödemeler TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Ocak, “2” olanlar 7 Ocak, “4” olanlar 8 Ocak, “6” olanlar 9 Ocak, “8” olanlar 10 Ocak’ta ödemelerini alabilecek.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan  burs ve kredi ücretleri öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladı. Buna göre bu ay itibariyle geçerli olacak burs ve kredi miktarı lisansta 550 liradan 650 liraya, yüksek lisansta 1100 liradan 1300 liraya çıkarıldı.

ÖDEMELERİNİ ALANLAR YORUMLARA BİLDİRSİN!

YORUM EKLE