2019 DGS Başvurusu için Son Gün 8 Mayıs!!!

ÖSYM tarafından yapılacak olan 2019 DGS başvuru kılavuzu geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı. Resmi İnternet sitesi üzerinden yayımlanan kılavuza göre başvuru yapacak olan adayların son başvuru tarihleri 8 Mayıs 2019 (bugün) olarak belirlenmişti. Detaylar haberimizde..

2019 DGS Başvurusu için Son Gün 8 Mayıs!!!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan DGS başvuru kılavuzuna göre sınava başvuru yapacak olan adaylar için son başvuru tarihleri bugün olarak belirlendi. Bugün itibariyle de devam edecek olan DGS başvuru tarihleri saatler 00.00 gösterdiğinde sistem üzerinden kapanacağı açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan kılavuz ile birlikte 26 Nisan itibariyle başlayan başvurular 8 Mayıs itibarilye sona ereceği açıklandı. 26 Nisan ile 8 Mayıs arası yapılacak olan başvurular da son güne gelindi. Gün içerisinde de devam edecek olan başvurularda sistemsel olarak saatler 00.00 gösterdiğinde kapatılacak fakat başvurusu yapıp da ücretini ödeyeyemen adaylar için son başvuru tarihi 9 Mayıs 2019 olarak belirlendi. 

Hangi Bankalardan Ödeme Yapılabilecek

26 Nisan itibariyle başlayan başvuru süresince adayların sınav ücreti olarak ödemiş olduğu 120 TL geç başvuru günü itibariyle 180 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu ücretler ile alakalı olarak ödemeler herhangi bir bankanın internet şubesinden ya da ÖSYM sitesinde bulunan e-İşlemler üzerinde yer alan ÖDEMELER alanında yer alan kredi kartı/banka kartı ile ödeme seçenekleriyle yapılmaktadır. Bankalara giderek ödeme yapacak olan adayların banka çalışma saatlerini dikkate alarak bankalara gitmesi önemle rica olunmaktadır. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE