2018 YKS Yerleştirmeler ve Kayıtlar Nasıl Olacak

Üniversite sınavına giren 2 milyondan daha fazla öğrencinin beklediği sonuçlar geçtiğimiz gece açıklandı. Açıklanan sonuçlardan ötürü çoğu öğrencinin mutsuz olduğu gözlenirken, şimdi sıra tercihlerde çıkan okullara kayıt yapmaya geldi.

2018 YKS Yerleştirmeler ve Kayıtlar Nasıl Olacak

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrencinin beklediği haber geçen akşam ÖSYM resmi sayfasından yayınlnamıştı. Sonuçlarını öğrenen öğrencilerden bir çoğu mutsuz olurken çaresiz bir şekilde yerleştirildikleri yerlere kayıt yapmak zorunda kaldılar. Bizlerde haberimiz yerleştirme kayıtlarının nasıl olacağı hakkında araştırma yaparak sizler için derledik...

YKS 2018 tercih kılavuzunda da yazdığı üzere belirlenen sonuçların kayıtları 3 Eylül 2018 ile 7 Eylül 2018 tarihleri arasında üniversite sistemleri üzerinden yapılacağı açıklandı. Bu süre zarfında ek yerleştirmelerin sonuçları açıklanacağı belirtildi.

ÜNİVERSİTELERE YERLEŞTİRME ve KAYITLAR NASIL YAPILACAK?

YKS sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ÖSYM sistemlerine girerek gitmek istedikleri okullar arasında tercih yaptılar. Yapmış oldukları tercihler sonucunda yerleştirildikler okullarda geçen gün yine ÖSYM sistemi üzerinden tüm öğrencilere duyruldu. Açıklanan yerleştirme sonuçlarına ilişkin başvuruların ise ek yerleştirme sonuçlarının bitiminden hemen sonra yani 3 Eylül 2018 tarihnde başlayacağı açıklandı. 3 Eylül 2018 tarihinde başlayacak olan kayıtlar 7 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek. Adaylar kayıtlarını elektronik yollar ile de yapacağı gibi okullarına gidip bireysel olarak da yapabilmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 16:25

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE