2018 Lise Ortaöğretim KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2018 orta öğretim/ lise başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını nasıl yapacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

2018 Lise Ortaöğretim KPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2018 lise başvuru kılavuzu yayımlandı. Öncelikle başvurular ÖSYM tarafından alınacak yani başvurular ÖSYM'ye yapılacak. Başvurular 3 Temmuz 2018 Tarihinde başladı ve 19 Temmuz 2018 tarihine kadar da devam edecek. Zamanında başvurusunu tamamlayamayan adaylara 1 günlük hak verilmiş ve tarih olarak da 1 Ağustos belirlenmiştir. Peki adaylar başvurularını nasıl ve nereden yapacak?

İŞTE BAŞVURU DETAYLARI

Orta öğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Öncelikle adayların başvuru kılavuzunu iyi bir şekilde okuması gerekiyor. Adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından belirlenen bankalara başvuru ücreti olan 60 lirayı yatırmaları gerekiyor geç başvuruda bulunacak olan adayların ise 90 lira yatırması gerekiyor. ÖSYM adaylara şöyle bir uyarıda bulundu: Sınava, orta öğretim okullarından, mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde orta öğretim düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir. Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlanamayacaktır uyarısı ÖSYM tarafından başvuruda bulunmak isteyen adayları yapıldı. Başvuru ücretini yatıran adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemine girerek ve belirtilen adımları takip ederek başvurularını tamamlayabilecek.

YORUM EKLE